COPYWRIGHT Gospodarstwo Szkółkarskie Andrzej Krzysiak 2024

Andrzej Krzysiak

Andrzej Krzysiak

Sprzedaż detaliczna i hurtowa

Bogata oferta

Konkurencyjne ceny

Dobra jakość materiału

Fachowe doradztwo, poparte długoletnim doświadczeniem

Nasze gospodarstwo to:

2

 Punkty handlowe

O nas

 

Początki naszej szkółki zlokalizowanej w województwie lubelskim były bardzo skromne, był to 1986 rok, kiedy to własnoręcznie zbudowałem swój pierwszy drewniany tunel i posadziłem w nim goździki chińskie. Plon był dobry, i popyt też.

To zachęciło mnie do budowy drugiego tunelu, w którym posadziłem goździki francuskich odmian niespotykanych na naszym rynku. Także sprzedawały się dobrze. Rozpocząłem budowę kotłowni, aby ulżyć sobie nieprzespanych zimowych nocy przepracowanych przy dwu piecach nawiewnych.

Tak przyszedł rok 1989 i reforma Balcerowicza, która urealniła ceny wszystkich towarów, ucięła inflację i ogromnie zubożyła społeczeństwo. Popyt na kwiaty wygasł w pierwszych dniach stycznia i już nie powrócił. To był koniec polskiego kwiaciarstwa i mój także.

Rozważaliśmy z żoną emigrację, ale nie mieliśmy dokąd wyjechać.
Wówczas pomyślałem o uprawie drzew i krzewów ozdobnych , które nie wymagają ogrzewania. Jeden z tuneli przystosowałem do ukorzeniania iglastych, a drugi do ich uprawy.

Po trzech latach miałem kilka tysięcy roślin do sprzedania, postawiłem tablicę przy drodze i w kilka tygodni klienci wykupili wszystkie oferowane drzewa i krzewy.

Takie były początki, lata dziewięćdziesiąte - czas ogromnej pracy, porażek i sukcesów.

Wówczas trzeba już było zatrudniać ludzi do pomocy, z roku na rok produkcja rosła na tyle, na ile pozwalał rynek.

Pierwsze lata XXI wieku cechowały się słabnącą dynamiką rozwoju gospodarstwa. Popyt na rośliny ozdobne spowodował także wzrost ich produkcji.

Dziś nasza szkółka drzew i krzewów liściastych i iglastych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientom, wzbogacając ofertę o kolejne ciekawe rośliny. Prowadzimy również sprzedaż online roślin liściastych i iglastych.

34

Lat doświadczenia

10

 Ha upraw

1200

Rodzaje roślin

O nas